Jestřábi v Dubči

V září 2021 nastupuje první generace našich kvítek do školy Ikigai. S ohledem na naši činnost v Dubči jsme rádi za důvěru a obnovujeme tradici turistického oddílu Jestřábi Dubeč. Pokračujeme tak v naší vizi respektujícího a venkovního prostředí pro nejmenší. 

Rádi byste si vyzkoušeli den v lesní školce? Zajímá Vás jak to chodí v komunitní školce? Rádi byste dětem dopřáli respektující přístup a pobyt venku? Hledáte pro děti kamarády? 

Lesní klub Průzkumníci

Od ledna 2022 jsem se stali lesním klubem, otevřeli si veřejnosti. Udržujeme si stále komunitní atmosféru i individuální přístup. Od pondělí do čtvrtka s dětmi zažíváme dobrodružství u rybníka, v lese i na louce. Přijímáme děti od 3,5 let. V případě zájmu o náš lesní klub, se s námi spojte.

Příběh Lesních kvítek

Spolek Lesní kvítka z.s. vznikl v roce 2017 se záměrem vybudovat komunitní školku založenou na respektujícím přístupu a pobytu venku. Naším záměrem bylo vzájemné hlídání dětí, ale získali jsme naší cestou přátele a obohacující zkušenosti. Každá rodina přispívala svým jedinečným přístupem průvodce, tedy tvůrce programu pro děti i dospělé.

Prošli jsme spolu dlouhou cestu, vyřešili nesnáze, posílili se krizemi a získali plno zážitků při stanování, na horách a slavnostech. Vybudovali jsme tři zázemí, vytvořili pevnou komunitu s jasnými pravidly a vizí, vznikla pevná přátelství mezi dospělými i dětmi.  

A od září 2018 i respektující komunitní školka, kde jsou děti převážnou část dne venku! 

Základem komunity byly maminky Jarka MöstlováLesní klub Broučci ), Tereza Rychtaříkovánaruby.life ), Lenka Veszelei ( ATOM Jestřábi Dubeč) a Eliška Píštělková (Lesní kvítka z.s.).

Kvítka v Hostivaři

Lesní kvítka mají původ v Hostivařském lesoparku a v roce 2020 se sem opět vracejí.  

Jmenuji se Eliška Píštělková, jsem zakladatelka Lesních kvítek, které jsem tvořila pro mé děti Marka, Radima a Agátu. Jsem vystudovaná učitelka a vždy jsem věděla, že ve vzdělávání chci se svými dětmi "jít jinou cestou". Baví mě práce s dětmi a jsem ráda ve i společnosti dospělých. Neustále vymýšlím aktivity na doma i na ven a pak si je užívám s dětmi. Mám ověřeno, že v přírodě jde všechno líp a proto chci ukázat i ostatním maminkám, že nemusí sedět osamoceně doma. V kroužcích pro děti s rodiči vidím velký smysl.

Ve školním roce 2023/24 v Lesní klub průzkumníci a organizuji kroužky pro děti. Spolupracuji také s komunitní školou Ikigai a Dokolečka a zůstávám metodičkou domácího vzdělávání.