Příběh Lesních kvítek

Spolek Lesní kvítka z.s. vznikl v roce 2017 se záměrem vybudovat komunitní školku založenou na respektujícím přístupu a pobytu venku. Naším záměrem bylo vzájemné hlídání dětí, ale získali jsme naší cestou přátele a obohacující zkušenosti. Každá rodina přispívala svým jedinečným přístupem průvodce, tedy tvůrce programu pro děti i dospělé.

Prošli jsme spolu dlouhou cestu, vyřešili nesnáze, posílili se krizemi a získali plno zážitků při stanování, na horách a slavnostech. Vybudovali jsme tři zázemí, vytvořili pevnou komunitu s jasnými pravidly a vizí, vznikla pevná přátelství mezi dospělými i dětmi.  

A od září 2018 i respektující komunitní školka, kde jsou děti převážnou část dne venku! 

Základem komunity byly maminky Jarka MöstlováLesní klub Broučci ), Tereza Rychtaříkovánaruby.life ), Lenka Veszelei ( ATOM Jestřábi Dubeč) a Eliška Píštělková (Lesní kvítka z.s.).

Kvítka v Hostivaři

Lesní kvítka mají původ v Hostivařském lesoparku a v roce 2020 se sem opět vracejí.  

Hlavní osobností je Eliška Píštělková, která za Kvítky stojí od jejich zrodu! Je to maminka 3 dětí Marka, Radima a Agáty. 

"Jsem vystudovaná učitelka francouzštiny, pro své děti jsem vždy chtěla "jinou cestu". Baví mě práce s dětmi a jsem ráda ve i společnosti dospělých. Neustále vymýšlím aktivity na doma i na ven a pak si je užívám s dětmi. Mám ověřeno, že v přírodě jde všechno líp a proto chci ukázat i ostatním maminkám, že nemusí sedět osamoceně doma."

S Eliškou se můžete setkat 

Jestřábi v Dubči

V září 2021 nastupuje první generace našich kvítek do školy Ikigai. S ohledem na naši činnost v Dubči jsme rádi za důvěru a obnovujeme tradici turistického oddílu Jestřábi Dubeč. Pokračujeme tak v naší vizi respektujícího a venkovního prostředí pro nejmenší. 

Rádi byste si vyzkoušeli den v lesní školce? Zajímá Vás jak to chodí v komunitní školce? Rádi byste dětem dopřáli respektující přístup a pobyt venku? Hledáte pro děti kamarády?